Meist

Amante maja on otsast lõpuni armastusega loodud paik, kus iga detail on hoolikalt valitud, et pakkuda terviklikult nauditavat kogemust. Ka maja nimi viitab armastusele, mis on siinse loomingu kandev jõud – ladina keeles tähendab Amante armastajat, hoidjat, hoolitsejat. Just sellist sooja ja hoidvat olemist meie juures kogeda saabki.

Siin asub Good Mood Food aastaringne kohvik, kus saab nautida imetabaseid maitseid, mis on loodud tervist toetama ja tasakaalustama. Pakume majutust erinevates külaliskorterites, kus on omanäoline ja hubane interjöör. Meie ruumides toimuvad ka erinevad sündmused: kontserdid, õpitoad, kogukonnaõhtud ja koolitused. Lisaks meie endi korraldatud sündmustele rendime ka ruume välja. Meie juures saab väärikalt pidada tähtpäevi, firmapidusid, pulmi või retriite. Valmistame rõõmuga teie sündmuse jaoks kõik vajalikud söögid ja joogid, mis arvestavad teie soovide ja eripäradega. 

Alates sügisest avame ka teraapiaruumid, kus saab keha ja hinge kosutamas käia. Oleme avatud koostöödele ja ootame teid alati külla, olgu siis esmakordselt või juba vilununa!

Amante on inspireeriv keskkond, kus saab puhata ja laadida nii vaimsel kui füüsilisel tasandil. Meie juures veedetud aeg investeerib Sinu heaollu kvaliteetse toidu, majutuse, sündmuste ja teraapiatega. Pakume kogemust, mis on loodud meie maitse järgi. Peame lugu hoidvast, turvalisest ja hoolivast keskkonnast ning just seda tunnet ja kogemust meie juures saabki kogeda.

Asume Kuressaare südalinnas, lossipargi vahetus läheduses.

Amante lugu

Amante Maja on üks vanimaid säilinud ehitisi Kuressaare linnas. Siin on toimunud elu alates 17. sajandi keskpaigast. Meie silmis on see maja nagu üks väärikas daam, kes siin lossipargi lähedal on juba kaua aega elanud. Mitu head põlvkonda on siin toimetanud kullassepad ja hiljem ka teised ettevõtmised.

Veel paari aasta eest oli aga maja seisukord kehv, põhjalikku renoveerimist ootas nii katus kui kogu konstruktsioon. Amante Maja tulemine ja uus elu sai võimalikuks tänu avanenud rahastusvõimalusele läbi Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK), koostöös Muinsuskaitseametiga Eestisse liikunud Norra investorite raha abil. Maja katus oli nii halvas korras, et selle renoveerimine omal käel oleks majanduslikult olnud ebaratsionaalne otsus, mistõttu oli maja teoreetiliselt “hukule määratud”. Nagu üks ehitussektoris töötav inimene ütles – selle raha eest saaks 2 sama suurt uut maja ehitada! Meede “Muinsuskaitsealad ajaloolistes linnakeskustes” osutus aga meie õlekõrreks! Toetuse andmise eesmärgiks oli väikelinnade muinsuskaitsealadel asuvate hoonete restaureerimine ning kasutuselevõtt kohaliku kogukonna vajadusteks ning muinsuskaitseala kasutuse elavdamiseks. See plaan sobis ideaalselt meie plaaniga ja projekti läks kirja “lihtsalt” üks 18 aastat küpsenud unistus. Sellest ajast sai alguse suur renoveerimistöö, mille käigus on iga sentimeeter siin majas uuendatud, puhastatud ja värskeks loodud. Ehk annab see täielik uuendus nüüd veel mõned sajandid siin Tolli tänaval vastu pidada ja erinevaid imesid edasi kanda. Valminud on kogukonnamaja, holistiline keskus, kohvik, sündmuste ruum ja majutus.

The EEA and Norway Grants on rahastatud Islandi, Liechtenstein'i ja Norra poolt.

Saame tuttavaks

Tule julgelt meie majja uudistama. Siin saab puhata, mõnuleda, laadida akusid ja inspireeeruda. Pakume majutust, söök ja jooki ning korraldame ka erinevaid sündmusi. 

etEstonian