Meist

Amante maja on otsast lõpuni armastusega loodud paik, kus iga detail on hoolikalt valitud, et pakkuda terviklikult nauditavat kogemust. Ka maja nimi viitab armastusele, mis on siinse loomingu kandev jõud – ladina keeles tähendab Amante armastajat, hoidjat, hoolitsejat. Just sellist sooja ja hoidvat olemist meie juures kogeda saabki.

Kes on Amante?

Amante tähendab ladina keeles armastajat, hoidjat, hoolitsejat, armastatud ja lugupeetud isikut. Amante maja on saanud oma nime, et austada seda eluvõrku mida siin katuse all on aastasadade jooksul kootud ja kõiki neid inimesi kes seda on teinud ja jätkuvalt teevad. Tuua tähelepanu meie juurtele ja puuks kasvamisele, järjepidevusele ja maasse kinnitumisele. Elu loomisele läbi sajandite, inimeseks olemise tõelisele kvaliteedile.

Amante maja on loodud armastusega ja hingega, et iga detail võiks kõneleda sellest, mis on elus tegelikult oluline. See peidetud salakeel on kui kood, mis avab meie tegelikku olemust.

Amante on paik kus luua ühiselt elule kindlat vundamenti, otsida tõdesid, mis ei kõigu ja leida vastuseid enese sügavustest. Ühenduda tõelisusega iseendas ja mängida elumängu. Amante kutsub kogema ja alistuma, avastama ja ehitama. Amante kutsub.

Saame tuttavaks

Amante majas, avatud uksed ootavad sind! Ole kursis meie põnevate tegemistega või kui sul on soov midagi erilist korraldada meie hubases keskkonnas, siis võta kindlasti ühendust. Oleme avatud sinu ideedele ja soovidele ning aitame sul luua unustamatuid hetki.

Meie juures on võimalik peatuda, pakume mitmekülgseid majutusvõimalusi, et tagada sulle unikaalne ja meeldejääv kogemus.

Samuti on võimalus neil, kes soovivad leida hetke iseendale ja tulla meie majja teraapiasse.

Võta ühendust – kirjuta või helista. Ootame sind rõõmuga Amante majja, oled väga oodatud!

Amante lugu

Amante Maja näol on tegemist ühe Kuressaare vanima majaga, mis on nurgakivi saanud ajavahemikul 1650-1700. Üks kümnest Põhjasõja üle elanud hoonest, mis on siiani säilitanud ka väga rikkaliku kultuurikihi seinamaalingute ja muude rootsiaegsete ja hilisemate leidude näol. 

Ehitatud esialgselt peatänavaäärseks Rootsi kullasseppade elamuks, siis käinud käest kätte mitmete erirahvusest kullassepaperede valduses. Sadamapiirkonnas asumise tõttu oli hiljem kasutuses kui tollihoone ning nõukogude ajal rahandusosakonnana. Viiamaks seisis enam kui 20 aastat tühjana kuna maja olukord oli väga halb ja katus sisse kukkumas. Keegi ei teadnud tol ajal, mis kultuuriväärtuslikud aarded majas peidus on. 

Norra riigi ja RTK rahalise toetusega sai maja endale uue elu ja on täna avalikus kasutuses oodates igapäevaselt inimesi uudistama ja kogema. 

Programm millest projekti rahastati “Kohalik areng ja vaesuse vähendamine” taotlusvoorust “Muinsuskaitsealad ajaloolistes linnakeskustes”

etEesti